Haftanın sosyal CEO’su: Hikmet Ersek, Western Union CEO’su

Western Union’ın CEO’su Hikmet Ersek’i LinkedIn’de bulamazsınız. Çünkü o, eskimiş “profesyonel sosyal ağ” yerine Twitter’ı tercih eden CEO’lardan biri. Bu platformu iş konularından mevcut göçme sorunu gibi uluslararası, ekonomik ve sosyal konulara kadar geniş bir yelpazede birçok şey hakkında konuşmak için kullanıyor.

KikmetErsekTweet

Dünya Ekonomik Forumu’nun ve Clinton Küresel Girişimi’nin düzenli konuşmacılarından Hikmet, kurumsal sosyal sorumluluk ve ortak değer yaratma konularında oldukça tanınmış biri. 2012 yılında The Opening Minds Kurumsal Liderlik Ödülü’nü ve Uluslararası Eğitim ve Kurumsal Sorumluluk (CR) dergisinin 2012’nin, Yılın Sorumluluk Sahibi CEO’su Ödülü’nü aldı. Hikmet ayrıca eğitim olanaklarını tüm dünyaya yaymaya çalışan bir STK olan Herkes İçin Eğitim (Teach for All) Platformu’nun Yöneticiler Kurulu’nda.

Kendisi de uluslararası bir ailede yetiştiği için, Hikmet’in geçmişi Western Union müşterilerinin bir çoğunu yansıtıyor diyebiliriz. İstanbul’da, Avusturyalı bir anne ve Türk bir babadan doğan Hikmet, Hintli-Avusturyalı kökene sahip bir kadınla evli.

Gerçek bir dünya vatandaşı.

Hikmet Ersek’in Twitter hesabı: @WesternUnionCEO